Nájdite letenky s najlepšou cenou

Čierna Hora Bigova

Počasie Čierna Hora Bigova


Čierna Hora sa môže pochváliť príjemným stredomorským podnebím, ktoré poskytuje návštevníkom ideálne podmienky pre kúpanie, opaľovanie a ďalšie vonkajšie aktivity. Ak hľadáte malé tiché mestečko na dovolenku, Bigova by mohla byť tou správnou voľbou.

Letné počasie v Bigove

Letné mesiace v Bigove sú charakterizované vysokými teplotami a veľmi malou pravdepodobnosťou dažďa. Priemerná denná teplota sa vo väčšine leta pohybuje okolo 30 ° C a v noci sa ochladí na celkom príjemných 20 ° C. Hoci je veľmi málo zrážok, občas sa môže vyskytnúť silná búrka. To však nie je nič nezvyčajné pre teplé letné dni, obzvlášť v júli a auguste.

Jeseň v Bigove

Počas jesene sa teploty postupne znížia na približne 20 ° C. Ďalší pokles teplôt si môžete všimnúť koncom októbra, keď tutovky zasiajajú svoje jarné semienka a zakrývajú sekle, spremenujúce krajinný vzhľad na celom polostrove. Zrážky sa výrazne zvyšujú a sprevádzajú ich často silné búrky. No jeseň prichádza s množstvom krásnych pestrých farieb a ovocia, ktoré možno okúsiť na trhoch v okolí.

Zima v Bigove

Ak sa rozhodnete v zime navštíviť Čiernu Horu, môžete očakávať priemerné teploty približne okolo 10 ° C. Počas dňa sa vonku cíti skvele a môžete si užívať počasiu aj zimnú slučku, ale večery sú celkom chladné, takže by ste mali mať so sebou niečo teplejšie. Zatiaľ čo v hlavných mestách ako Podgorica alebo Budva sa v zime môže objaviť aj niekoľko metrov snehu, v Bigove sneh nikdy nebol hlavnými zimnými radovánkami cudzincov.

Jar v Bigove

V jarných mesiacoch sa príroda opäť probúdza k životu a zeleň a kvety sa stávajú dominantou krajiny. Teploty postupne stúpajú a dosahujú približne 20 ° C na konci apríla. Môže sa vyskytnúť aj niekoľko daždivých dní, ale jarné obdobie v Čiernej Hore je krásne a povoľuje mnoho možností pre vonkajšie aktivity.

V každej sezóne sa v Bigove nájde niečo zaujímavé a lahodné pre každého. Vyberte si v závislosti na svojich záujmoch a požiadavkách na vyhladávanom mieste zdroja oddychu.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Bigova


1. Aké je počasie v Bigove?

Počasie v Bigove je teplé a slnečné, s priemernou teplotou okolo 25°C počas leta. V zime býva chladnejšie, s teplotami okolo 10-15°C.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Bigovy?

Najlepším obdobím na návštevu Bigovy je od mája do septembra, keď sú teploty teplé a slnko svieti. V tomto období je tiež ideálna teplota vody na kúpanie.

3. Je potrebné mať víza na cestu do Čiernej Hory a Bigovy?

Pre väčšinu krajín je potrebné vízum na cestu do Čiernej Hory. Informácie o vízach nájdete na webovej stránke veľvyslanectva Čiernej Hory v krajine, z ktorej pochádzate.

4. Aké sú najlepšie pláže v okolí Bigovy?

V okolí Bigovy sú najkrajšie pláže v zálive Kotor, ako napríklad Jaz Beach, Plavi Horizonti, Velika Plaža a ďalšie.

5. Kde môžem založiť bankový účet v Čiernej Hore?

Väčšina bankových inštitúcií v Čiernej Hore poskytuje služby pre zahraničných občanov. Vyberte si banku podľa svojich preferencií a požiadajte o založenie účtu.

6. Ako sa dostať do Bigovy z letiska?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Bigovy z letiska, je nájom vozidla alebo taxi služby. Existujú tiež autobusové a vlakové spoje, avšak sú menej časté.

7. Kde sa dajú zakúpiť suveníry v Bigove?

Najlepšie miesta na nákup suvenírov v Bigove sú trhy a obchodíky v blízkosti prístavu. Tu nájdete tradičné ručne vyrobené predmety, ako aj suveníry ako magnetky, tričká a iné.

8. Môžem sa v Bigove prevážať loďou alebo trajektom do iných miest?

Áno, je možné sa prevážať loďou alebo trajektom z Bigovy do iných miest v zálive Kotor, ako napríklad do Kotoru alebo Tivatu.

9. Aké sú najlepšie reštaurácie v Bigove?

V Bigove sú niekoľko vynikajúcich reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné čiernohorské jedlá, ako aj medzinárodné špeciality. Medzi najlepšie patria Restoran Ruski Car a Restoran Ivo.

10. Aké sú najlepšie zážitky v Bigove?

Medzi najlepšie zážitky v Bigove patria prechádzka po malebných uličkách starého mestečka, návšteva pláže, plavba lodou alebo kajakovanie v zálive Kotor a ochutnávka tradičných miestnych jedál a nápojov.


Ubytovanie Čierna Hora Bigova


Čierna Hora je mimoriadne nádhernou krajinou so veľa atraktívami pre návštevníkov. Jednou z najobľúbenejších oblastí k pobytu je Bigova, malebná rybárska dedinka pri mori. Ak hľadáte perfektné prepojenie prírody, mora a pokojného prostredia, potom sa bude Bigova s najväčšou pravdepodobnosťou vám páčiť.

Keď prídete do Bigovy, prvá vec, ktorá vás upúta je jej umiestnenie - na kopci na pobreží s nádhernými výhľadmi na Jadranské more. Vďaka tomu máte k dispozícii tie najkrajšie výhľady na západy slnka, ktoré si nikdy nezabudnete. Nemôžeme zabudnúť na malé kamenné uličky v dedinke, ktoré vyzývajú na prechádzku a objavovanie krásneho okolia.

Pri ubytovaní v Bigove máte k dispozícii rôzne možnosti ubytovania. Bez ohľadu na vaše požiadavky a úrovne náročnosti nájdete v tejto dedine niečo pre seba. Medzi najpopularnejšie patrí ubytovanie u miestnych obyvateľov, alebo privátne ubytovanie v súkromných vilách, ktoré sa ponúkajú za prijateľné ceny.

Okrem toho je v Bigove množstvo malých hotelov, ktoré sa umiestnili priamo na pobreží, ktoré poskytujú krásny výhľad na more. Tieto hotely ponúkajú širokú škálu vybavenia, ktoré zahŕňa privátny bazén, spa a wellness centrum, fitnescentrum a veľa ďalšieho.

Pre tých, ktorí radi trávia voľný čas aktívne a radi sa dávajú do pohybu, sa ponúka v Bigove množstvo možností, ako stráviť voľný čas. Najpopulárnejšie sú cyklistické trasy, turistické chodníky, ale aj možnosti pre prechádzky po pobreží s krásnymi výhľadmi na more.

Váš pobyt v Bigove môže byť vynikajúcim zážitkom. Vyberte si iba vhodné ubytovanie a zistite, prečo je táto oblasť tak populárna pre návštevníkov. Okrem krásneho prírodného prostredia, vás čaká aj mexická gastronómia, vodné športy na pláži a ešte množstvo iného. Navštívte Bigovu a objavte jej krásy pre seba samého, určite nebudete ľutovať!


Letenka Čierna Hora Bigova


Letenky do Čiernej Hory sa stávajú stále populárnejšou voľbou pre turistické cesty. Jednou z najkrajších destinácii, ktorá stojí za to vidieť, je obec Bigova. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora, v blízkosti rezervácie Položnica – jedného z najkrajších prírodných parkov v Chorvátsku.

V Bigove sa ocitnete v malebnom prostredí, ktoré ponúka skvelé zázemie pre dovolenku. Vzhľadom na svoju bohatú históriu a kultúrny vplyv je obec obľúbenou destináciou pre turistov. Zároveň ponúka výborné podmienky pre potápanie, šnorchlovanie, rybárčenie aj prechádzky po nádherných plážiach.

Ak sa rozhodnete navštíviť obec Bigova, nemusíte sa báť o náklady na letenku. Dovolenka v tejto oblasti totiž nevyžaduje vysoké výdavky a súťaž medzi prevádzkovateľmi letov rastie. Preto môžete často nájsť super zľavy na letenky a pobytové balíky.

Väčšina letov do Čiernej Hory pristáva na hlavnom letisku v Podgorici, ktoré sa nachádza asi 1,5 hodiny jazdy od Bigova. Z letiska môžete pokračovať napríklad autobusom alebo taxíkom. Môžete tiež využiť odbernú službu, ktorú ponúkajú niektoré cestovné kancelárie, čo je skvelou voľbou pre turistov, ktorí potrebujú pohodlné presuny.

Letenky do Čiernej Hory sa stávajú stále populárnejšou voľbou pre turistické cesty, a obec Bigova je jednou z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť. Výborné podmienky pre dovolenku v kombinácii s priaznivými cenami leteniek robia z tejto oblasti veľmi obľúbenú destináciu, ktorá stojí za návštevu. Užite si slnko, more a krásny výhľad na okolitú krajinu!


Dovolenka Čierna Hora Bigova


Ak hľadáte miesto, kde sa budete môcť plne oddýchnuť a užiť si príjemné letné dni pri mori, potom je Čierna Hora miesto, ktoré by ste určite mali zvážiť. Jedným z miest, ktoré by sa Vám v krajine páčilo, je krásna rybárska dedinka Bigova, ktorá sa nachádza na pobreží Jadranského mora. Čo o tomto mieste určite musíte vedieť, keď si chcete zvoliť dovolenku?

Bigova je oblúbené miesto pre turistov, ktorí hľadajú tiché, pokojné a romantické miesto, aby sa mohli plne oddýchnuť a užiť si relaxačnú dovolenku. Je to typická rybárska dedina, ktorá je známa svojou prístavnou atmosférou, úzkymi uličkami a malebnými domami, vytesanými v skale.

Jednou z najväčších výhod tohto miesta je, že sa nachádza ďaleko od rušných miest a davy turistov sem len zriedka zablúdia. Na rozdiel od iných miest, Bigova je stále užívateľsky príjemná a upokojujúca. Ak hľadáte miesto pre romantické chvíle a súkromie, potom Bigova určite môže byť tou správnou voľbou.

Pláže v Bigova sú menšie, ale pomerne tiché a skvelé pre tých, ktorí chcú len relaxovať a užívať si pohľad na azúrovú vodu. Pláže sú pokryté malými kamienkami a sú obklopené skalami s čerstvým zeleným porastom. Pár metrov od brehu sa nachádza tiež niekoľko miest, kde sa dá vynikajúco potápať.

Okolie Bigovy je skutočne pôvabné. Na južnej strane sa nachádza polostrov Lustica, kde môžete nájsť veľa starých pláží a krásnych miest, ktoré si môžete prejsť. Jadranské more tu ponúka veľké množstvo miest pre potápanie a ďalšie vodné športy. Pre tých, ktorí chcú objavovať miesta okolo, môžu nájsť skvelé trasy pre turistiku a cykloturistiku.

Ak chcete skutočne užívať si pohodu a pokoj, potom sa rozhodnite pre dovolenku v Bigove. Neprehliadnite toto miesto pri plánovaní Vašej dovolenky v Čiernej Hore!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky