Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Plzeň

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Plzeň


O: Dobrý deň, ako vám môžem pomôcť?

1. Aké je hlavné mesto Česka?
A: Hlavné mesto Česka je Praha.

2. Kde sa nachádza Plzeň?
A: Plzeň sa nachádza v západnej časti Česka.

3. Sú Plzeň a Pilsen rovnaké miesto?
A: Áno, Plzeň a Pilsen sú rovnaké miesto. Pilsen je len anglický ekvivalent názvu Plzeň.

4. Aké pivá sú typické pre Plzeň?
A: Typické pivá pre Plzeň sú Pilsner Urquell a Gambrinus.

5. Aké zaujímavosti má Plzeň?
A: Plzeň má množstvo zaujímavostí, medzi najznámejšie patrí Katedrála svätej Barbori, Pivovarské múzeum či Námestie Republiky.

6. Aké je vzdialené letisko od Plzne?
A: Letisko Václava Havla v Prahe je vzdialené približne 90 km od Plzne.

7. Je v Plzni dobrá doprava?
A: Áno, v Plzni je kvalitná a spoľahlivá verejná doprava zabezpečovaná mestskými autobusmi a električkami.

8. Ako sa dostanem z Prahy do Plzne?
A: Je možné sa dostať z Prahy do Plzne vlakom, autobusom alebo autom.

9. Kedy sa koná Plzeňský Prazdroj?
A: Plzeňský Prazdroj sa koná každoročne v septembri.

10. Aké sú najlepšie hotely v Plzni?
A: V Plzni sa nachádza množstvo kvalitných hotelov, medzi najlepšie patria Parkhotel Plzeň, Vienna House Easy Pilsen a anglická čajovňa a penzion restaurantu TeaTime.


Dovolenka Česko Plzeň


Leto, to je pre mňa čas na dovolenku. Tento rok som sa rozhodol vyskúšať turistiku v Česku. Vybral som si mesto Plzeň, ktoré je známe pre svoje pivo. Avšak, počas mojej návštevy v tomto meste som mohol objaviť mnoho ďalších skvostov.

V Plzni som strávil dva dni. Prvý deň som strávil pri obdivovaní unikátov v centre mesta. Mesto má nádherné historické budovy a námestie Republiky je centrom diania. Unikátnou atrakciou sú vežičky Ratha, ktoré sú ozdobou mesta. Namiesto toho, aby som len obdivoval, rozhodol som sa vyliezť a získať pohľad na okolie.

Na druhý deň som sa vybral na túru k Parkpřírody Mže. Cieľom bolo vidieť Prakřivý lom. Cesta bola krásna a v mnohých miestach som sa zastavoval, aby som si mohol vychutnať krásu prírody. Na vrchole som bol nájdete skvost, ako keby som prešiel do územia Jurassic Parku. Prakřivý lom mi ponúkol nádherný pohľad na zvyšok prírody parku.

Počas mojej návštevy som sa tiež vybral na prehliadku Prazdroj Pivovaru. Je to kultúrna ikona, ktorá je spojená s pôvodnou tvárou Plzne. Výlet bol zábavný a poučný. Neviem, či by moje cestovanie do Plzne bolo kompletné bez návštevy Prazdroj Pivovaru.

Do Plzne by som sa určite vrátil. Zostal som ohromený prírodou, krásami mesta a krásou Prazdroj Pivovaru. Ak ste hľadali nápad na dovolenku a neviete, kam mať rovnako krásne zážitky ako ja, tak neváhajte a vyberte si Plzeň. Je to mesto, ktoré ponúka mnoho pre turistov.


Letenka Česko Plzeň


Letenka Česko Plzeň: Cesta za pivom a historiou
Plzeň je jedno z tých miest v Českej republike, ktoré má čo ponúknuť každému návštevníkovi. Aj keď je to pravdepodobne najznámejšie ako domov piva Pilsner, Plzeň je tiež plná histórie, kultúry a krásnych architektonických pamiatok. Ak chcete navštíviť tento skvelý kúsok Európy, letenka z Čiech do Plzne je skvelým spôsobom, ako sa tam dostať.

Plzeň je jednou z najväčších miest v Českej republike a leží približne 90 km západne od Prahy. Je to hlavné mesto Plzeňského kraja a sídlo mnohých významných spoločností a firiem v oblasti. Pri ceste do Plzne si mnohí turisti užijú krásne scenérie a výhľady, ktoré ponúka okolitá krajina.

Jedným z najväčších ťahákov mesta je, samozrejme, Prazdroj, originálne pivo Pilsner. Návštevníci si môžu dať výlet do pivovaru a zistiť, ako sa vyrába pivo. Pre tých, ktorí chcú skutočne spoznať históriu piva v meste, existuje aj Pivní lázně. Toto je skvelá možnosť, ako si užiť kúpele v pivnom kúpeli vyrobenom z množstva rôznych druhov piva. Je to zábavný a zároveň zdravý spôsob, ako tráviť čas s kamarátmi.

Ak vám nie je po pive, nezúfajte! Plzeň ponúka aj mnoho zaujímavých pamiatok, ktoré si môžete pozrieť. Jednou z nich je Katedrála sv. Bartolomeja. Je to veľmi stará stavba, ktorá bola postavená v 13. storočí a ponúka nádherné výhľady na mesto. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Plzeňský zámok, ktorý sa nachádza v blízkosti centra mesta. Je to nádherný kaštieľ, kde si návštevníci môžu pozrieť zbierky ozdobených zbraní a mnoho iných historických artefaktov.

V Plzni máte tiež možnosť vidieť množstvo krásnych kostolov a ďalších historických budov. Mnoho z týchto stavieb bola postavená v gotickom alebo barokovom štýle, čo pridáva k príjemnej atmosfére mesta.

Vyplniť voľný čas v Plzni je naozaj ľahké a bezproblémové. Mnoho reštaurácií, barov a kaviarní ponúka širokú škálu jedál a nápojov, vrátane samozrejme, toho najlepšieho piva v Českej republike. Taktiež máte tu možnosť navštíviť koncert, film alebo odísť na prechádzku v mnohých parkoch a záhradách, ktoré sú v Plzni k dispozícii.

Nakoniec, keďže sa Plzeň nachádza v srdci Európy, máte tu jednoduchú prístupnosť do mnohých ďalších miest, vrátane Prahy, ktorá sa nachádza necelú hodinu cesty autom. Vďaka tomu si môžete skombinovať návštevu Plzne s návštevou mesta Praha, ktorá je jednou z najnavštevovanejších turistických destinácií v Európe.

Krátko a jasne, návšteva Plzne prostredníctvom letenky z Českej republiky sa opäť stáva populárnou možnosťou pre cestovanie v regióne. Okrem nádherných miest a krásnej architektúry Plzne, je samozrejme aj jedno z najlepších miest v Európe pre milovníkov piva. Takže neváhajte a zarezervujte si letenku do Plzne už teraz!


Ubytovanie Česko Plzeň


Plzeň, známa aj ako Pilsen, je jedno z najväčších a najznámejších miest v Českej republike. Ak si plánujete návštevu tohto miesta, je dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie. V Plzni je dostatok hotelov, penziónov, hostelov a apartmánov na výber, pričom každý môže nájsť niečo pre seba.

Väčšina hotelov a penziónov sa nachádza v centre mesta, v blízkosti historických pamiatok. Jedným z najlepších hotelov v Plzni je Hotel Continental, ktorý ponúka luxusné ubytovanie s klimatizáciou, chladničkou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hotel Roudna, ktorý sa tiež nachádza v centre mesta, je ideálny pre tých, ktorí hľadajú kvalitné ubytovanie za rozumnú cenu.

Ak preferujete miesta s príjemnou atmosférou a vyšším stupňom súkromia, môžete sa ubytovať v apartmánoch. Ideálne pre páry alebo skupinu priateľov je Apartmán Roudna, ktorý sa nachádza v blízkosti centrálneho námestia a ponúka samostatné apartmány s kuchyňou, kúpeľňou a terasou s výhľadom na mesto. Ďalšou možnosťou sú apartmány Stylový dům, ktoré sú situované v krásne zrekonštruovanom historickom dome.

Menej nákladné možnosti ubytovania sú hostelové izby. Hostely sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a patria medzi najvariantnejšie a pohodlné riešenia pre mladších ľudí. Hostel River je ideálny pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v príjemnom prostredí s výhľadom na rieku. Hostel Central je tiež populárny vzhľadom na svoju polohu - nachádza sa len niekoľko minút chôdze od námestia Republiky.

Nakoniec, ak hľadáte neobvyklé miesto pre svoje ubytovanie, skúste Wooden House, ktorý je umiestnený na okraji mesta s krásnym výhľadom na okolitú krajinu. Ponúka tiež pieskovú pláž, možnosti grilovačky a možnosti vodných športov.

Vzhľadom na rôzne možnosti ubytovania v Plzni by sa malo obísť ľahko. Bez ohľadu na výber, aký ste si vybrali, môžete sa tešiť na krásny a nezabudnuteľný pobyt v tomto čarovnom meste.


Počasie Česko Plzeň


Počasie v Česku, konkrétne v Plzni, sa môže veľmi meniť a rôzniť v závislosti od ročného obdobia. V lete sú dni teplé a slnečné, pričom zvyšok roka môže byť chladný a oblačný.

Leto sa v Plzni pohybuje od júna do septembra a jedná sa o obdobie vysokých teplôt a malých zrážok. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 22 stupňov Celzia a teplota môže byť často aj vyššia. V lete v Plzni sa môžete tešiť na množstvo slnečných dní, ktoré sú dokonalé pre výlety, prechádzky po meste a tiež pre relaxáciu v prírode.

Jeseň v Plzni začína v septembri a končí v novembri, a to je obdobie, kedy príroda začína postupne meniť farbu a ochladzuje sa. Teploty sa pohybujú okolo 10 až 15 stupňov Celzia a počasie je často zamračené. Je to ideálny čas pre milovníkov prírody, ktorí sa môžu vybrať na prechádzky a turistiku v krásnych prirodných oblastiach.

Zima v Plzni trvá zvyčajne od decembra do marca a teploty môžu v tomto období klesnúť až na -10 stupňov Celzia. Zima môže byť veľmi zima a sprevádzaná snehom a ľadom. Aj keď počasie v tomto období nie je pre každého, môže byť veľkou výzvou pre milovníkov zimnej turistiky a lyžovania.

Jar v Plzni začína v marci a končí v máji, a to je čas, keď príroda začína ožívať a kvitnúť. Teploty sa pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia a počasie je často slnečné a jasné. Je to perfektný čas pre ľudí, aby užívali si obdobie prebúdzania sa prírody, kedy sa v meste a predmestíach objavujú zelené trávy, kvety a stromy.

V Plzni, ako aj v iných častiach v Česku, počasie môže byť veľmi nevyspytateľné. Preto je vždy dôležité mať so sebou vhodné oblečenie pre rôzne poveternostné podmienky. Bez ohľadu na ročné obdobie a počasie, Česko a Plzeň sú miesta plné krásnych pamiatok, kultúry a prírodných zázrakov, ktoré sú stále navštevované stálymi aj turistami.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky