Nájdite letenky s najlepšou cenou

Belgicko Brusel

Letenka Belgicko Brusel


Belgicko Brusel: Kam vice kostelů než dnů v roce

Belgie je jednou z nejmalebnějších zemí v Evropě a má mnoho kouzelných měst k návštěvě. Však si mnoho turistů oblíbí známá místa, jako je Gent či Bruggy, ale málokdo si uvědomuje, jak zajímavé a krásné může být i hlavní město Belgie, Brusel.

Brusel je městem historie, umění, gastronomie i moderní architektury. Na každém kroku tu můžete objevovat něco jiného. U těch historických památek, které stojí za povšimnutí, patří zřejmě kostel sv. Mikuláše, náměstí Grand Place nebo dalších mnoho dalších budov, muzeí, parků apod. Celé město je velká inspirace pro umělce i pro turisty, kteří si zde mohou užít bohatou kulturu a umění.

Brusel je ale i velké kulturní centrum. Sídlí zde řada evropských institucí, jako jsou EU, NATO nebo WCO. Proto si zde často můžete všimnout mnoha lidí různé národnosti a kultur a je to také jeden z důvodů, proč si mnoho turistů právě Brusel oblíbí.

K dispozici jsou i různé druhy ubytování. Od luxusních hotelů až po malé pensiony, které nabízí kvalitní služby za přijatelné ceny. Pokud hledáte více exotické zrazy, zde je množství letů s nejrůznějšími leteckými společnostmi. Ať už hledáte levnou letenku nebo více luxusní variantu, určitě si vždy najdete cestu pro vlastní požadavky.

Belgie je zkrátka velmi zajímavá země, kterou můžete objevovat již jen rozmanitostí krajiny a obyvatel. Takže pokud hledáte krásné a inspirativní místo k návštěvě, doporučuji si vyzkoušet Brusel. Určitě vás nezklame.


Dovolenka Belgicko Brusel


Belgicko je krajina so skvelými možnosťami na dovolenku. Jednou z najzaujímavejších destinácií je bez pochýb Brusel. Tento štýlový a elegantný hlavný mesto Belgicka ponúka návštevníkom nekonečno možností objavovania a skúmania, čo z neho robí ideálnu destináciu pre dovolenku pre každého typu cestovateľa.

Ak patríte medzi kultúrnych fanúšikov a radi si užívate pamiatky a históriu, Brusel je ideálne miesto pre vás. V centre mesta nájdete Grand-Place, ktorého krása je neuveriteľná, a patrí dokonca aj medzi svetové dedičstvo UNESCO. Okrem toho tu môžete navštíviť aj kráľovský palác, katedrálu St. Michael and St. Gudula a Atomium, známy symbol Bruselu a dokonalý miesto na prechádzky.

Belgicko je známe svojou vynikajúcou kuchyňou a Brusel nie je výnimkou. Vychutnajte si národné jedlo stvorené práve tu – hovädzi guláš s pivom, a ochutnajte aj tradičné belgické čokolády, sladké wafle a čerstvé pivá. Môžete si tiež zájsť na prechádzku starými mestskými uličkami a vyskúšať si malé bistros a lokálne kaviarne.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, Brusel ponúka množstvo zábavy. Môžete sa vydať na cyklistickú alebo pešiu prechádzku po okolí, alebo zažiť adrenalín v lunaparku Mini Europe. V blízkosti mesta sa nachádza aj Bruselský les, kde si môžete užiť prechádzku v prírode a objaviť tajomné zákutia Belgie.

V Bruseli nájdete aj množstvo obchodov, kde predávajú belgické tradičné suveníry, ako napríklad čokoládu, pivo, kvasinky a umelina. Tento typ nákupov je ideálny pre tých, ktorí si radi kupujú originálne suveníry.

Celkovo povedané, dovolenka v Bruseli je skvelým spôsobom ako objaviť krásu Belgie a užiť si pôvabného hlavného mesta. Bez ohľadu na to, koho budete cestovať, Brusel vám zaručene poskytne nezabudnuteľný zážitok. Tak teda, neváhajte a rezervujte si svoju dovolenku v Belgicku ešte dnes!


Počasie Belgicko Brusel


Belgicko Brusel: klima a počasie

Belgicko Brusel je jedným z dôležitých miest v Belgicku, ktoré sa môže pochváliť atraktívnymi historickými pamiatkami, kultúrnym dedičstvom a skvelou gastronómiou. Mnoho turistov a návštevníkov sa však zaujíma aj o klimatické podmienky a počasie v tejto oblasti. V tomto článku sa dozviete niečo viac o klimatických podmienkach Bruselu a aké počasie môžete čakať.

Klimatické podmienky Belgicko Bruselu

Belgicko Brusel má oceánske podnebie, ktoré je však ovplyvnené aj kontinentálnym klimatom. Teploty v lete sa pohybujú okolo 20-25 °C a v zime klesajú na 0-5 °C. Najväčší rozdiel v teplote je však počas jarnej a letnej sezóny, kedy sa otepľuje a stáva sa teplejšou. Podnebie je mierne vlažné a vlhké, s miernymi zmenami teploty v priebehu dňa.

Letné počasie Belgicko Bruselu

Letné mesiace, teda jún až august, sú pre Brusel teplé a menej daždivé. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 20-25 °C v niektorých dňoch môže byť aj horúco s maximálnou teplotou až 30 °C. Leto je ideálnym obdobím na prechádzky mestom, návštevu múzeí a záhrad.

Zimné počasie Belgicko Bruselu

Zamrznutá stoka v Bruseli v zime

Zima, od decembra až do februára, je mrazivá, daždivá a veterná. Teploty sa pohybujú okolo 0-5 °C s malými rozdielmi počas dňa. Sneženie v Bruseli nie je nezvyčajné, ale väčšinou to sú malé množstvá snehu a trvá to len krátko.

Jarné a jesenné počasie Belgicko Bruselu

Jeseň a jar sú sezóny, kedy sa môže očakávať väčšie množstvo dažďa a menej stabilné počasie. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C s výkyvmi v priebehu dňa. Toto obdobie roka je ideálne na návštevu múzeí, elegantných reštaurácií a námestí.

Aké je najlepšie obdobie na návštevu Belgicko Bruselu?

Brusel si môžete užiť počas celého roka, avšak ak hľadáte nehnuteľné počasie a menšie množstvo dažďa, ideálne obdobie na návštevu je jeseň alebo jar. V lete, kedy je menej daždivé a teplejšie, sa môžete tešiť aj z malých turistických miest a parkov. V zime a skorom jar, môžete zažiť menej turistov a atrakcií.

Krátko a zhrnutie o počasí Belgicko Bruselu

Belgicko Brusel má oceánske podnebie, ktoré je ovplyvnené aj kontinentálnym klimatom. Letné mesiace sú teplejšie a menej daždivé, zima je mrazivá a daždivá. Ak hľadáte nehnuteľné počasie, návšteva na jar a jeseň by bola ideálna. Brusel ponúka mnoho zaujímavostí počas všetkých ročných období, okrem základných turistických miest, môžete si vychutnať aj excelentnú gastronómiu a nádherné parky, ktoré ponúkajú úžasnú atmosféru kedykoľvek v priebehu roka.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Brusel


Otázka: Aký je dôvod návštevy Bruselu?

Odpoveď: Brusel je jedným z najnavštevovanejších miest v Európe. Môžete tu vidieť rôzne typy architektúry, rôzne historické pamiatky a tiež je to politické centrum Európy.

Otázka: Ako sa dostať z letiska do centra mesta?

Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom je využiť verejnú dopravu. Existuje linka metra, ktorá sa nachádza priamo na letisku. Iné možnosti sú využiť taxi alebo shuttle bus, ktorý zastavuje pri väčšine hotelov v meste.

Otázka: Kde nájsť najlepšie čokolády v Bruseli?

Odpoveď: Brusel je známy pre svoje lahodné čokolády. Najlepšie miesta na kúpu čokolády sú belgické čokoládovne, ktoré sú v meste roztrúsené. Niektoré z najlepších sú Neuhaus a Godiva.

Otázka: Kde je najlepšie ochutnať belgické pivo?

Odpoveď: Belgické pivo je svetoznáme a v Bruseli nájdete mnoho miest, kde môžete ochutnať najlepšie pivá, ktoré krajina ponúka. Niektoré z najlepších pivníc sú Delirium Café, Moeder Lambic a La Mort Subite.

Otázka: Aké pamiatky treba vidieť v Bruseli?

Odpoveď: Brusel je plný historických pamiatok a atrakcií. Niektoré z najplnenejších miest sú Grand Place, Atomium, Manneken Pis, kráľovský palác a muzeum Reného Magritta.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Bruselu?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Bruselu je v lete, keď sú po celom meste organizované rôzne festivaly a podujatia. Leto však býva aj najplnenejšie a najdrahšie obdobie v roku. Iné dobré obdobie na návštevu mesta je jeseň a jar, keď je mesto menej rušné a ceny sú nižšie.


Ubytovanie Belgicko Brusel


Belgicko Brusel je jedno z najpopulárnejších miest v Európe a nielenže ponúka veľa turistických atrakcií a skvelého jedla, ale aj kvalitné ubytovanie pre turistov.

Ak hľadáte ubytovanie v centre Bruselu, môžete si vybrať medzi mnohými hotelmi, penziónmi a apartmánmi. Niektoré najpopulárnejšie hotely sú Hotel Le Plaza, Hotel Amigo a Hotel Metropole, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie a sú blízko mnohých turistických atrakcií.

Ak ale hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, môžete si zvoliť z mnohých lacnejších ubytovaní v blízkosti centra mesta. Môžete si napríklad rezervovať apartmán cez Airbnb alebo vyhľadať ubytovanie v penziónoch, kde často ponúkajú aj raňajky. Jedným z najlacnejších ubytovaní v centre mesta je generálna budova Youth Hostel Association, kde môžete získať izbu s vlastnou kúpeľňou za malú cenu.

Ak ale hľadáte romantické a architektonicky zaujímavé miesta, určite si musíte zarezervovať ubytovanie v historickej štvrti Sablon, kde je mnoho starobylých štvrtí, zábavných barov a luxusných reštaurácií. Toto miesto ponúka najlepší výhľad na centrum mesta a nielenže je plné krásnych architektonických pamiatok, ale ponúka aj skvelú atmosféru.

V Bruseli je mnoho ubytovaní, ktoré sú vhodné pre každého turistu a zabezpečia kvalitné ubytovanie počas celej dovolenky. Ak navštívite Brusel, mali by ste si spraviť rezerváciu vopred, aby ste mohli využiť všetky možnosti, ktoré vám táto úžasná destinácia ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky