Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahamy Nassau (hlavné mesto)

Počasie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú známe svojou krásnou, krištáľovo čistou vodou, pozoruhodnými plážami a slnečným počasím. Hlavné mesto Baham, Nassau, nie je výnimkou.

Nassau sa nachádza na západnom konci Bahamských ostrovov a má kontinentálne, subtropické podnebie. Toto znamená, že počasie v Nassau je teplé a vlhké po väčšinu roka.

Počasie v Nassau sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. Letné mesiace od júna do septembra sú najteplejšie. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje od 27 ° C do 32 ° C. Najteplejší mesiac je august s maximálnou teplotou okolo 33 ° C. V týchto mesiacoch však môžete očakávať aj veľa dažďa a búrok, ktoré sa týkajú tropických oblastí.

Zima tu nie je výrazná a teplota sa zriedka dostáva pod 20 ° C. Zimné mesiace sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť vysokým teplotám a zároveň si vychutnať slnko. Priemerná teplota počas zimy (od decembra do marca) je 20 ° C až 25 ° C.

Pri návšteve Nassau by ste mali byť pripravení na hojné množstvo slnka, čo znamená aj vysokú vlhkosť. Vlhkosť v Bahamách môže byť veľmi vysoká od 60% do 90%, čo vás môže unaviť a zvýšiť pocit tepla. Je preto dôležité si so sebou vziať dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnečným žiarením.

Celkovo sú Bahamy a Nassau miestom, ktoré turistom ponúka celoročne príjemné počasie a nádherné pláže. Pri návšteve Nassau v lete nezabudnite na plávanie a ochutnávanie bahamských specialít a v zime vychutnajte slnko pri prechádzkach plážou.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Otázky a odpovede týkajúce sa Bahám, hlavne mesta Nassau sú:

1. Ako sa dostanem z letiska na hotel v Nassau?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je využiť taxík, ktorý nájdete priamo pred letiskom. Cesta trvá približne 30-40 minút.

2. Aké aktivity by som mal zažiť v Nassau?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie patrí návšteva pláže Cable Beach, návšteva historických pamiatok ako Fort Charlotte, obdivovanie výhľadu z vodopádu Queen's Staircase alebo nákupy a jedlo na trhu Straw Market.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Bahám a Nassau?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Bahám a Nassau je od decembra do apríla, keď je suché a teplé počasie. Avšak v tomto období bývajú aj vyššie ceny.

4. Potrebujem víza na návštevu Bahám?
Odpoveď: Slovenskí občania potrebujú platné cestovné pasy a víza na vstup do Bahám. Víza je možné získať na ambasáde Bahám v Bruseli alebo priamo na letisku pri prílete.

5. Kde sa dá najlepšie ochutnať miestne jedlo v Nassau?
Odpoveď: Skvelé miestne jedlo sa dá ochutnať v reštauráciách Fish Fry alebo Arawak Cay, kde ponúkajú tradičné bahamské jedlá ako conch, ryby a miestne ovocie a zeleninu.


Ubytovanie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú jednou z najkrajších a najexkluzívnejších destinácií na svete, a v srdci Bahám na ostrove New Providence, sa nachádza hlavné mesto Nassau. Toto mesto ponúka čarovnú atmosféru, záplavu kultúrnych zážitkov, a ubytovanie pre každého od exotických apartmánov až po luxusné hotely.

Nassau ponúka mnoho možností ubytovania. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, sú tu hotely s päťhviezdičkovým hodnotením ako je napríklad The Bahamas Marriott Resort. Tento hotel ponúka nádherný výhľad na more a tiež verejnú pláž, ktorá sa nachádza priamo pred hotelom. V hoteli sú tiež k dispozícii našim hosťom dve budovy, ktoré sú oddelené od hlavnej budovy a ponúkajú väčšiu súkromie.

Pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie ubytovanie, je tu niektorý z hotelov na miestach, ktoré poskytujú prístav pre jachty. Jedným z takýchto hotelov je napríklad Graycliff Hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento elegantný hotel ponúka základné ubytovanie, ale hostia si takisto môžu vychutnať ručne vyrobené cigary a kuchyňu celej princeznej Diany, ktorá si toto miesto vybrala ako svoju rezidenciu počas svojej návštevy Bahám.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Nassau je ubytovanie v apartmánoch. V Nassau je množstvo elegantných a dobre vybavených apartmánov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú niečo intímne a príjemné. Mnoho z týchto apartmánov sa nachádza v okolí zálivu súvisiaceho s plážami a sú v pešej vzdialenosti od veľa atrakcií v Nassau, ako sú napríklad múzeá, obchodné ulice a kaviarne.

Ako navštíviť Bahamy, návštevu Nassau a ubytovanie si je naozaj potrebné naplánovať skôr. V týchto nádherných oblastiach je množstvo príležitostí a to všetko záleží na vašich preferenciách. Bez ohľadu na tom, aké je vaše cestovateľské predstavy, je Nassau ideálnym miestom na návštevu a ubytovať sa.


Dovolenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú jednou z najkrajších a najexotických ostrovných destinácií na svete a to z dobrého dôvodu! Sú to tiché, nekonečné piesočné pláže, jasne tyrkysové more a neuväznený prírodný svet. Nassau, hlavné mesto ostrova, je jedno z najkrajších miest na Bahamách.

Nassau je rozmanité miesto, kde sa bohatá história mieša s moderným mestským životom a ponúka mnoho možností pre návštevníkov. Tu nájdete krásne dcérske cintoríny, nádherné tropické záhrady, historické kaplnky a nákupné centrá, ktoré ponúkajú mnoho miestnych výrobkov z drevotriesky a rafia.

Ak sa chystáte do Nassau, určite by ste mali navštíviť niektoré z jeho klenotov, ako je napríklad námestie Rawson, kde sa nachádza parlament, Senát a súd, alebo Fort Charlotte, ktorý ponúka úžasné výhľady na mesto. Koniec koncov, Bahamy sú známe svojimi peknými plážami a poskytujú viac ako dosť prírodných krás pre návštevníkov, ktorí sa chcú pohrať s vodou.

Ak túžite po viac adrenálínu, môžete navštíviť miestne zaujímavosti, ktoré ponúkajú malé adrenalínové zážitky, ako napríklad jazdu na zip-line cez vodopády, potápanie pod vodopády alebo plachtovanie na luxusných jachtách.

Na Bahamách je zvyčajne teplé počasie a turisti si môžu užiť celoročné plážové aktivity. Najlepší čas na návštevu Baham, aby ste unikli letným davom, je v období od marca do mája, kedy je počasie úplne dokonalé.

Nakoniec, Nassau je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu dovolenky a výhodného nákupu. Tu môžete nájsť mnoho módnych butikov, ktoré ponúkajú luxusné značky ako Gucci, Prada, Louis Vuitton a ďalšie.

V skratke, Bahamy sú úžasné miesto plné krásnych pláží, exotických rastlín, zvierat a prírodných pamiatok, ktoré ponúkajú mnoho aktivít a zážitkov pre cestovateľov. Nassau, ako hlavné mesto, ponúka výnimočný zážitok plný príležitostí na preskúmanie, zábavu a ochutnávanie miestnej kuchyne. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, Bahamy sú práve pre vás!


Letenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú známe hlavne svojimi krásnymi plážami, ktoré sú pokryté bielym pieskom a lemované krištáľovo čistým morom. Hlavne mesto Baham Nassau sa nachádza na ostrove New Providence a taktiež ponúka množstvo turistických atrakcií a krásnych miest, ktoré stojí za to spoznať.

Ak plánujete cestu na Bahamy a rozhodli ste sa navštíviť hlavné mesto, potom by ste si mali zabezpečiť letenku do Nassau. Letecká spoločnosť Bahamasair ponúka priamy let z najväčšieho letiska Lyndena Pindlinga na Bahamách do mesta Nassau s dĺžkou letu asi hodinu a pol.

Po prílete do mesta Nassau môžete okamžite začať objavovať jeho krásy. Miesto, na ktoré by ste nemali zabudnúť, je Paradise Island. Táto pobrežná oblasť ponúka návštevníkom množstvo atrakcií vrátane Aquaventure Waterpark, kde sa môžete prehrať na tobogánoch alebo preplávať bazénmi. V súčasnosti sa tu nachádza aj svetoznámy hotel Atlantis, ktorý ponúka množstvo zábavy a služieb, vrátane kasína, reštaurácií a súkromných pláží.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, by mala byť zaujímavá návšteva múzea pirátov v Nassau. Tento múzeum ponúka zaujímavý pohľad na históriu Baham a ich slávneho obdobia pirátov.

Nassau je tiež miestom, kde sa môžete pokochať najstarším, ale stále fungujúcim ázijským trhom v Karibiku. Trh Straw Market je najlepším miestom na nájdenie origoálnych suvenírov a miestneho remesla. Okrem toho môžete nájsť aj množstvo reštaurácií a stánkov s tradičnými jedlami.

Ak ste si užili dosť pláže a chcete objaviť prírodu, potom sa vyberte do archeologického parku Clifton Heritage National Land and Sea Park. Tento park ponúka návštevníkom pokojný útek z ruchu mesta a zároveň možnosť spoznať tradičnú kultúru Baham.

V Nassau môžete tiež navštíviť množstvo miestnych plavidiel a výletných lodí. Toto miesto je známe svojimi svižnými vlnami a vhodné pre množstvo vodných aktivít, ktoré by ste nemali premeškať. Snorkeling, potápanie alebo rôzne druhy vodného športu sú v Nassau dostupné.

Letenka do Baham Nassau vám zabezpečí unikátny zážitok, ktorý si navždy zapamätáte. Navštívte toto krásne miesto plné histórie, kultúry a prírodných krás. Určite neprídete a neodídate sklamaní.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky