Nájdite letenky s najlepšou cenou

Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Letenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Ako sa oplatí cestovať do Patagónie v Argentíne a navštíviť tri z jej najkrajších miest – Bariloche, El Calafate a Ushuaia?

Argentínska Patagónia, rozprestierajúca sa na juhu krajiny a zahŕňajúca oblasti aj v Čile, je jedným z najkrajších a najdychberúcejších miest na svete. Nádherné fjordy, ledovce, hory, jazera a neporušená príroda sú len niektoré z faktorov, ktoré podporujú túto oblasť, ako ideálny cieľ pre dovolenky. Ak máte na mysli návštevu Patagónie v Argentíne, tu sú tri miesta, ktoré by ste by nemali nechať ujsť – Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche, známe aj ako San Carlos de Bariloche, sa nachádza v juhozápadnej oblasti Patagónie. Mesto sa rozprestiera na brehu jazera Nahuel Huapi a je obklopené snežnými vrchmi a lesmi. Bariloche je známe svojimi prechádzkami na horách, lyžovaním, vodnými športami, cestovateľskými túrami a najmä svojou slávnou čokoládou. Mestečko je tiež známe ako letovisko, ktorého atrakcie a ubytovanie zabezpečujú zábavu pre celú rodinu.

Následne sa pohybujeme na juh až do mesta El Calafate, ktoré je bránou Národného parku Los Glaciares a nachádza sa v provincii Santa Cruz. Mesto je známe najmä pre svoju jedinečnú ľadovcovú krajinu, ktorá je hlavnou turistickou atrakciou. Najznámejší ľadovec v tejto oblasti sa volá Perito Moreno a stojí za to ho navštíviť a vidieť ako sa prehýba nad vodou a prevracia sa do Atlantického oceánu.

Poslednou zastávkou našej cesty západom Patagónie je mesto Ushuaia, ktoré sa nachádza na juhu Argentíny. Ushuaia je hlavným mestom Tierra del Fuego, ktorej pomenovanie znamená „Oheň a živá voda“. Mesto sa nachádza na samom konci sveta, kde sa stretáva Južný oceán s Atlantickým oceánom a je to tiež najjužnejší bod Južnej Ameriky. Ushuaia je známa pre svoju polárnu kruh a pre návštevu parku Tierra del Fuego, z ktorého je možné mať úžasný výhľad a sledovať rôzne druhy fauny, ako je napríklad lišiak antarktický.

Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte prírodné krásy a dobrodružstvo, Patagónia v Argentíne je určite miestom, ktoré by ste nemali premeškať. Cestovanie po Bariloche, El Calafate a Ushuaia vám ponúkne unikátny pohľad na jednu z najkrajších a najneobvyklejších oblastí na svete. Samozrejme mali by ste si vopred dobre plánovať vaše cesty a náklady, ale odmenou pre vás bude nezabudnuteľná dobrodružstvova letenka Argentína Patagónia.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


1. Aké lety sú dostupné do Patagónie?
Odpoveď: Letecké spojenie do Patagónie závisí od toho, kam presne sa chystáte. Najväčšie letiská sú v Bariloche, El Calafate a Ushuaia, často sú k dispozícii priame lety z Buenos Aires.

2. Kedy je najlepšie ísť do Patagónie?
Odpoveď: Záleží na aktivitách, na ktoré sa chcete zamerať. Najlepšie obdobie pre návštevu Bariloche je od októbra do mája, pre El Calafate a Ushuaia sa odporúča obdobie od novembra do marca, keď je najteplejšie a najmenej daždivé.

3. Aké sú ceny ubytovania v Patagónii?
Odpoveď: Ceny ubytovania v Patagónii sa líšia podľa konkrétnej lokality a sezóny. V oblastiach ako Ushuaia a El Calafate sú hotely a hostely drahšie ako v Bariloche. Napríklad cena za noc v hosteli v Bariloche sa pohybuje od 10-15 eur, v Ushuaia a El Calafate sú ceny okolo 20-30 eur za noc.

4. Ako je zabezpečená doprava v Patagónii?
Odpoveď: Väčšina obojživelných vozidiel v Patagónii sú autobusy. Ceny lístkov sa pohybujú od 10-15 eur a autobusy jazdia medzi jednotlivými mestami v regióne. Vzhľadom na rozsiahlosť územia je však často potrebné premýšľať aj o iných spôsoboch dopravy, ako je napríklad prenájom automobilu alebo skútru.

5. Aké sú hlavné atrakcie v Patagónii?
Odpoveď: V Patagónii sa nachádza mnoho krásnych mestách, ktoré sa oplatí navštíviť, ako aj národné parky a prírodné záznamy, ktoré sú ako stvorené na prieskum. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patria napríklad Bariloche, Parque Nacional Nahuel Huapi, Perito Moreno Glacier, Fitz Roy Mountain a kanál Beagle, among others.


Dovolenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentína je veľká krajina s množstvom fascinujúcich miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Argentíne, odporúčame vám navštíviť oblasť Patagónie. Táto oblasť sa nachádza na juhu krajiny a ponúka návštevníkom nádherné scenérie, množstvo turistických atrakcií a nezabudnuteľné zážitky.

Bariloche

Bariloche je kúzelné mestečko obklopené nádhernou prírodou a nachádza sa v Andách, v provincii Río Negro. Mesto sa nachádza na pobreží jazera Nahuel Huapi a ponúka svojim návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov. Môžete sa ísť kúpať do jazera, vychutnať si lyžovačku v jednej z mnohých lyžiarskych strediskách, alebo môžete navštíviť niektoré z mnohých reštaurácií a ochutnať typické argentínske jedlá.

El Calafate

El Calafate je ďalším krásnym miestom v Patagónii. Nachádza sa na juhu krajiny, v provincii Santa Cruz, a je známa hlavne pre svoje krásne ľadovce. Najznámejší z nich je Perito Moreno Glacier. Tento ľadovec je jedným z najväčších ľadovcov na svete a je zároveň jedným z najhlbších a najmodernejších. Toto miesto je veľmi populárne medzi turistami a ponúka množstvo zábavy a zážitkov.

Ushuaia

Posledné miesto, ktoré by sme chceli odporučiť na vašej dovolenke v Argentíne, je mesto Ushuaia. Toto malé mestečko sa nachádza v provincii Tierra del Fuego a je tiež známe ako "koniec sveta". Ushuaia je obklopená krásnou prírodou a ponúka množstvo turistických aktivít a zážitkov. Môžete sa ísť pozrieť na krásne fjordy, horolezcov, ďalekohľady a prechádzať sa po miestnych plážach.

Všetky tri miesta majú spoločné to, že ponúkajú nekonečné množstvo krásnych scenérií a zážitkov, ktoré si budete pamätať na celý život. Výlet do Patagónie by sa mal plánovať aspoň na niekoľko dní, aby ste mohli užiť atmosféru a vydať sa na niektorú z turistických trás, ktoré tieto miesta ponúkajú. Takže, ak sa chcete cítiť ako v krajine zázrakov, neváhajte a vyrazte do Patagónie.


Počasie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentínska Patagónia je rozmanitá oblasť so zmenlivým počasím. Patagónia sa rozkladá na juhu Argentíny a Čile. Väčšina návštevníkov túži vidieť Bariloche, El Calafate a najjužnejší bod, Ushuaia. Každá z týchto lokalít má svoje špecifiká a zaujímavosti, sú však spojené svojím morským podnebím s teplotami, ktoré sa menia z roka na rok.

Bariloche je najväčšie mesto v Patagónii a má scenické okolie v Andách a mnoho jazier v oblasti. Počasie v Bariloche je nepredvídateľné. V lete môže byť teplé a slnečné s teplotami okolo 25°C. V zime môže byť zima a ľadová so snehovými zrážkami a teplotami až -5°C. Udržiava sa tu aktívna turistická sezóna počas celého roka, aj keď v zime sme v tejto oblasti prístupné len lyžovanie.

El Calafate je mesto umiestnené na juhu Patagónie a je známe pre svoj pohľad na najväčší ľadovec na svete, Perito Moreno. Počasie v El Calafate je chladné počas celého roka a letá sú krátke a miestne zimy sú dlhé. Teplota sa zvyčajne pohybuje medzi 0°C a 10°C s veľkými zmienami. Návštevníci by mali byť pripravení na chladné a veterné počasie, dokonca aj v lete a by sa mali oblečiť v teplom oblečení.

Ushuaia je najjužnejšie mesto na svete. Nachádza sa na ostrove Isla Grande de Tierra del Fuego a je populárne miesto návštevy počas letných mesiacov, keď sa počasie zlepšuje a priemerné teploty môžu dosiahnuť až 10°C. Zimy v Ushuaia sú extrémne studené a mrazivé s teplotami až -15°C. Návštevníci sa musia pripraviť na zimné počasie a majú na sebe teplé oblečenie a topánky, aby sa ochránili pred mrazom.

Všeobecne platí, že počasie v Patagónii je nepredvídateľné. Je to dôvod, prečo sa mnoho turistov rozhoduje navštíviť túto oblasť počas letných mesiacov, keď sú teploty príjemnejšie a lepšie pre aktivity v prírode a turistické aktivity. Návštevníci by si však mali uvedomiť, že aj v lete sa môže vyskytnúť zlé počasie a mohli by sa stretnúť s chladným a veterným počasím. Na druhej strane v zime sú dané lokality navštevovateľnejšie pre lyžovanie a v chlade sa dá očakávať celkom dobrá krajina. Oblečenie pri každej návšteve tejto oblasti by malo byť teplé, vetruodolné a pohodlné. Okrem teplých oblekov a návlekov proti chladu, môže byť dobré sa dokonca pripazdrať aj ku ľahkému plášti proti dažďu, ktorý môže prísť nezaplatenej v každej sezóne.


Ubytovanie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentína Patagónia je oblasť, ktorá láka turistov z celého sveta svojimi prekrásnymi prírodnými scenériami a jedinečnou kultúrou. Ak sa plánujete vydať do tejto oblasti, rozhľadnúť sa po mestách, ktoré v nej ležia a zistiť ako zabezpečiť ubytovanie na výbornej úrovni, čítajte ďalej, pretože vám prinášame článok práve na túto tému.

Bariloche

Bariloche, oficiálne známe ako San Carlos de Bariloche, leží v severnej časti Patagónie a je obklopené Andami. Je to najväčšie mesto v oblasti a je obľúbeným turistickým centrom vďaka svojim horským scenériám, jazerám a pohostinným obyvateľom.

Ak hľadáte ubytovanie v Bariloche, máte na výber mnoho možností. Mesto ponúka hotely, penzióny a apartmány. Okrem toho nájdete aj niekoľko hosteľov pre turistov s menším rozpočtom. Ak ste milovníkom prírody a radi by ste zažili autentickú patagónsku atmosféru, potom sa rozhodnite pre ubytovanie v horských chatách alebo stanoviskách v blízkosti mesta.

El Calafate

El Calafate leží v južnej Patagónii a je obľúbené turistické centrum, ktoré sa nachádza v blízkosti famóznych ľadovcov Perito Moreno a Upsala. Mesto je známe svojimi množstvami zelene, krásnymi jazerami a najrôznejšími aktivitami, ktoré si zaručia, že sa vám nudit nebude.

Ubytovanie v El Calafate nájdete vo forme hotelov, penziónov, apartmánov alebo hosteľov. Pre tých, ktorí hľadajú niečo jedinečné, existujú aj horské chaty a stanoviská v okolí mesta.

Ushuaia

Ushuaia je najjužnejšie položené mesto na svete a leží v najjužnejšej časti Patagónie. Je obľúbeným turistickým miestom, kde prekrásne prírodné scenérie zhmotňujú Patagóniu a Antarktídu v jedno.

V Ushuaia nájdete široký výber ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, penziónov a hosteľov. Okrem toho si tiež môžete prenajať horské chaty a stanoviská v okolí mesta.

Všetky tri mesta v Patagónii ponúkajú svojim návštevníkom kvalitné ubytovanie v jedinečnej prírodnej atmosfére. Najlepšie je však vyberať si už v predstihu, pretože v období turistickej sezóny bývajú ubytovacie kapacity rýchlo obsadené. Takže neváhajte a začnite plánovať svoju cestu do Patagónie už teraz!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky