Nájdite letenky s najlepšou cenou

Albánsko Gjirokastër

Ubytovanie Albánsko Gjirokastër


Gjirokastër je jeden z najkrajších a najtradičnejších miest v Albánsku. Leží v južnej časti krajiny a je plné úzkych uličiek, kamenných domov a rušných trhov. Ak hľadáte ubytovanie v Gjirokastri, máte na výber z rôznych možností.

Hotely a hostely

Gjirokastër má celý rad hotelov a hosteľov, ktoré sa rôznia od luxusnejších možností po cenovo dostupnejšie ubytovanie. Niektoré z najlepších hotelov a hosteľov v Gjirokastre sú:

Hotel Kalemi: Nachádza sa v centre mesta a je dokonalým východiskovým bodom pre objavovanie Gjirokastre. Ponúka moderné a pohodlné izby s balkónom.

Hotel Cajupi: Tento hotel sa nachádza v srdci historického centra mesta a ponúka klimatizované izby s výhľadom na hory či mesto.

Castle Hotel: Nachádza sa v blízkosti historického hradu a má pohodlné a jednoducho zariadené izby a sú aj cenovo dostupnejšou možnosťou.

Hostel Kotoni: Tento hostel sa nachádza v centre mesta a ponúka priateľskú atmosféru a cenovo dostupné spoločné izby.

Airbnb

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je o niečo viac súkromné a osobnejšie, môžete si vybrať z množstva miestnych ubytovacích zariadení na platforme Airbnb. Gjirokastër má množstvo krásnych apartmánov, ktoré sú vybavené všetkým, čo potrebujete na pohodlný pobyt.

Domov aj venček

Ďalšou možnosťou ubytovania v Gjirokastri je pobyt v tradičnom albánskom dome. Existuje niekoľko miest, kde si môžete prenajať takýto dom. Väčšina z týchto domov má klimatizáciu, kuchyňu a kúpeľňu a sú ideálnym miestom na relaxáciu.

Kemping

Ak preferujete kemping pred hoteľom alebo apartmánom, v blízkosti Gjirokastre nájdete niekoľko kempov. Kempovanie môže byť skvelým spôsobom, ako skúsiť kamošskú atmosféru v prírodných scenériách. Viac miest na kempovanie je v okolitých dedinkách, kde nájdete všetky potrebné prístroje.

Výber ubytovania v Gjirokastre je široký a prispôsobený rôznym potrebám a rozpočtom. Bez ohľadu na to, aké sú vaše preferencie, určite nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a bude dokonalým východiskovým bodom pre objavovanie krásnych pamiatok a atrakcií Gjirokastre.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Gjirokastër


Otázky:
1. Kde sa nachádza Gjirokastër?
2. Ako sa dostanem do Gjirokastër z Tirany?
3. Sú v Gjirokastri nejaké historické pamiatky?
4. Je Gjirokastër bezpečné miesto na návštevu?
5. Má Gjirokastër nejaké turistické atrakcie?
6. Aké sú najlepšie reštaurácie v Gjirokastri?
7. Koľko dní by som mal/a stráviť v Gjirokastre?
8. Kam sa môžem vydať na výlety z Gjirokastre?
9. Aké sú najlepšie hotely v Gjirokastre?
10. Koľko stojí vstupenka do hradu v Gjirokastre?

Odpovede:
1. Gjirokastër sa nachádza v južnej Albánskej provincii, blízko gréckej hranice.
2. Najlepší spôsob, ako sa dostať z Tirany do Gjirokastre, je autobusom alebo taxíkom. Trvá to približne 3-4 hodiny.
3. Áno, Gjirokastër je známy pre svoje historické pamiatky, vrátane hradu Gjirokastër, múzea Ismail Kadare, mešity a katedrály.
4. Áno, Gjirokastër je pomerne bezpečné miesto na návštevu, ale ako všade inde platí, že je potrebné byť opatrný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.
5. Atrakcie v Gjirokastre zahŕňajú prekrásnu architektúru, múzea, historické pamiatky, tradičné trhy a mnoho ďalších turistických miest.
6. V Gjirokastre sú mnohé reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičnú albánsku kuchyňu vrátane reštaurácie Kujtimi, Era, Mezezi a mnohé ďalšie.
7. Na objavenie Gjirokastre a okolitých oblastí by ste si mali naplánovať minimálne 2-3 dni.
8. Z Gjirokastre sa môžete vydať na výlety do blízkych oblastí ako Sarandë, Butrint alebo Blue Eye.
9. Najlepšie hotely v Gjirokastre zahŕňajú hotel Argjiro, hotel Kalemi 2 a hotel Gjirokastra.
10. Vstupenka do hradu Gjirokastër stojí približne 6 dolárov.


Počasie Albánsko Gjirokastër


Albánsko Gjirokastër je malebné mesto, ktoré sa nachádza na juhu Albánska. Mesto je výnimočné svojou architektúrou a kultúrou, ktorú môžete vidieť v každom kroku pri prechádzke ulicami.

V závislosti od ročného obdobia, môže byť počasie v Gjirokastri dosť odlišné. V zime môžete očakávať chladné a daždivé počasie, s teplotami klesajúcimi na -1°C. V letných mesiacoch môžete zažiť horúce a suché dni, s teplotami stúpajúcimi na 28°C.

Jeseň a jar sú obvykle najlepšie obdobie na návštevu Gjirokastre. Teploty sú teplé a príjemné, s miernymi dažďami, ktoré prispievajú k rozkvitu flóry a fauny v okolí. Tieto ročné obdobia sú ideálne pre prechádzky v okolí a objavovanie krásnych miest v okolí.

V Gjirokastre môžete očakávať mierumilovné podnebie, aj keď krátkodobé búrky a zrážky sú bežné počas celého roka. Mesto sa nachádza v kopcovitej oblasti, takže teploty a podnebie sa môžu meniť v závislosti od nadmorskej výšky.

Vzhľadom na svoju polohu na juhu Albánska, Gjirokastër má blízko k moru, čo znamená, že výlet na pobrežie medzi letnými mesiacmi je možnosťou. Rovnako tak, keď sa na jeseň a v zime teploty chladia, môžete sa vybrať na horúce pramene, kde si užijete teplú kúpeľ v krásnom prostredí.

Celkovo je počasie v Gjirokastre celkom priaznivé pre návštevu počas celého roka, s každým ročným obdobím, ktoré ponúka svoje vlastné osobité skvosty. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť túto čarokrásnu oblasť, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Albánsko Gjirokastër


Letenky do Albánska sú stále viac populárne medzi turistami, ktorí hľadajú nezabudnuteľné dovolenky v zaujímavých kútoch Balkánu. Jedným z najkrajších miest Albánska je Gjirokastër, známe aj ako Kamena metropola juzného Albánska.

Gjirokastër je historické mesto ležiace na juhu Albánska. Jeho názov sa prekladá ako "vrch kamenia." Mestská architektúra zahŕňa niekoľko stredovekých chrámov, areály mešít aj typické dodatočné stavby, ktoré boli postavené väčšinou v 19. storočí. Okrem toho mesto hostí aj celý rad pamätníkov ako sú Onufriho múzeum a Etnografické múzeum.

Je to skvelé miesto pre tých, ktorí hľadajú, kde tráviť svoj čas za cestu do Albánska. Gjirokastër ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu a možnosti turistických túr. K tomu sú pridelené tiež festivale, ktoré sa konajú každý rok a ďalšiu podporu v krásnych prírodných scenériách.

Aj keď je z mozku najlepšie najlepšie letenky hľadať vo vrcholovej sezóne, je možné nájsť veľa dobrých ponúk pre cestujúcich, ktorí plánujú svoju letnú dovolenku skôr v sezóne. Skoré rezervácie a používanie nástrojov na hľadanie letov môžu pomôcť pri hľadaní cenovo dostupných leteniek a ušetriť peniaze.

Podľa doporučení expertov v oblasti cestovného ruchu, získanie letenky Albánsko Gjirokastër je vhodné hľadať na webovej stránke letísk a rušných turistických stránkach a používať aj porovnávače cien a srovnávače preklikování leteniek.

Nakoniec, nechajte sa inšpirovať históriou a kultúrou Albánska počas návštevy tohto nezabudnuteľného kútiku na Balkáne a neváhajte odletieť do oblasti, ktorá zaručuje neopakovateľnú atmosféru a pestrosť zážitkov pri každej ceste.


Dovolenka Albánsko Gjirokastër


Albánsko je krajina plná prekvapení. Je to krajina, ktorá si uchováva mnoho z histórie a kultúry balkánskeho regiónu. Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu je okúzľujúce mesto Gjirokastër, ktoré návštevníkom ponúka množstvo zážitkov a pamiatok.

Gjirokastër sa nachádza pod pýchou hôr na juhu Albánska a je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Mesto je známe svojimi kamennými ulicami a domami, z ktorých mnohé sú z 17. a 18. storočia. Na návštevu sa tu oplatí prísť počas leta, keď sa na uliciach konajú rôzne kultúrne akcie a festivaly.

Najvýznamnejšou pamiatkou v meste a jednou z najnavštevovanejších je Gjirokastra Castle. Hrad bol vystavaný v 12.storočí a je to skutočne impozantné miesto. Po prehliadke hradu navštívte aj nádhernú gastronomickú scénu v meste. Gjirokastër je známe svojou chutnou a zdravou kuchyňou, ktorá je plná čerstvých ingrediencií.

Ďalšou zaujímavou pamiatkou, ktorú určite navštívte, je Etnografické múzeum. Nachádza sa v jednom z najkrajších kamenných domov v meste a ukazuje vám, ako ľudia v minulosti žili. V múzeu je k dispozícii aj audiovizuálny program, ktorý vám ukáže, ako sa život v Gjirokastra vyvíjal v minulosti.

Ak máte radi prírodu, potom sa určite vyberte na turistiku do hôr až k Nationalparku Fir Of Përmet, ktoré vám poskytnú nádherné pohľady na okolitú krajinu. V NP nájdete aj vodopády a dajaky dokonalé panoramatické pohľady.

Krátko po Gjirokastra sa nachádza Ajvatovica, ktorá je známa svojou históriou a krásou. Toto miesto ponúka množstvo historických pamiatok, medzi ktoré patria Ajvatovica Castle a Ajvatovica moslimské hrobky. Nedaleký Termálny prameň Lengarica je miesto na relax a obnovu.

V Gjirokastra a jeho okolí je toho veľmi veľa, čo stojí za návštevu. Je to jedinečné miesto plné histórie, kultúry a prírodného krásy a určite to stojí za to, aby ste sa na toto miesto vybrali vedľa ostatných známych a navštevovaných rezortov. Tak ešte teraz si skontrolujte letenky a vyrazte objavovať krásy Albánska!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky